Smary do bieżni

By wydłużyć żywotność podzespołów i elementów użytkowych naszej bieżni należy odpowiednio ją smarować. Smarować należy powierzchnię pod pasem biegowym. Smarujemy blat (najwięcej smaru nakładamy w miejscu gdzie nogi dociskają pas do blatu).

Czy muszę smarować pas bieżni?

Oczywiście, preparat do smarowania pasa przyczynia się do płynnej pracy bieżni, zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym, zwiększa żywotność pasa i blatu bieżni, zarazem znacznie zmniejszając powstałe podczas treningu tarcie, co odciąża silnik i elektronikę maszyny.

Smar do bieżni typ R jest jednym z najlepszych. Stosuje się go zarówno w bieżniach domowych jak i klubowych (bieżnie profesjonalne).

Smarowanie jest bardzo ważną czynnością. Należy smarować bieżnie co mniej więcej 20h do 30h pracy urządzenia. Należy także po pierwszym smarowaniu bieżni a przed upływem 20h pracy urządzenia sprawdzić powierzchnie pod blatem czy jest śliska. Jeżeli nie jest śliska należy nałożyć więcej smaru niż przy poprzednim smarowaniu.

Jeżeli posiadasz bieżnię i jeszcze nie zaopatrzyłeś się w specjalistyczny smar - zajrzyj do naszego sklepu internetowego, gdzie oferujemy pełną gamę produktów eksploatacyjnych bieżni.

Konserwacja bieżniSmar do bieżniSmarowanie bieżniSmarowanie pasa bieżni