Namiot dachowy

Miłośników campingu można podzielić na zwolenników kamperów, przyczep campingowych i namiotów. Te ostatnie najczęściej kojarzą się nam z mniejszym komfortem i koniecznością spania na często zatłoczonych polach namiotowych, bez prywatności. Czy zwykły namiot to jedyna opcja dla osób, które w podróży przemieszczają się samochodem osobowym? Niekoniecznie. Nie zapominajmy o namiotach dachowych! To wyjątkowy rodzaj namiotu, który montuje się na bagażniku dachowym samochodu. Gwarantuje lepszy niż klasyczny namiot komfort, rozkłada się go w kilka minut i daje Ci możliwość nocowania wszędzie tam, gdzie jesteś w stanie dotrzeć swoim samochodem.

Namiot dachowy

Namiot dachowy – dla kogo?

Marzy Ci się podróż bez planu i ustalania trasy odhaczającej kolejne pola namiotowe i campingi? Jeśli tak, samochodowy namiot dachowy to produkt idealny dla Ciebie. Podróżujesz gdzie chcesz i kiedy chcesz, nie bacząc na rodzaj trasy. Wszędzie tam, gdzie dojedzie Twoje auto osobowe możesz zorganizować sobie swoje prywatne pole namiotowe. Nie potrzebujesz dużego campera, ani długiej i niepraktycznej przyczepy – wszystko co potrzebne masz już na swoim dachu – zamontowane i gotowe do rozłożenia w kilka minut.

Namiot dachowy sprawdzi się zarówno kiedy podróżujesz sam, z drugą połówka czy całą rodziną. Zapewnia komfort podróżowania, wygodny i bezpieczny nocleg, jednocześnie pozwalając zaoszczędzić miejsce w samochodzie. Nie zapomnijmy też o tym, że spanie w „domku na dachu” to niesamowita frajda! Zapewnia wyjątkowy punkt widokowy na okolicę, w której rozbijesz obóz.

Namiot dachowy to must-have również  dla tych, którzy cenią sobie komfort i wygodę w podróży.  Montujesz go na dachu jeszcze przed wyjazdem, dzięki czemu podczas samego wypadu w dzicz poświęcasz jedynie kilka minut na jego rozłożenie czy złożenie.

Samochodowy namiot dachowy

Samochodowy namiot dachowy – komfort podróżowania

Niekwestionowanym atutem namiotów montowanych na dachu jest ich trwałość.  To produkt wodoodporny, wykonany z mocnego materiału, dzięki czemu jest bardzo odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Możesz korzystać z niego przez lata, ciesząc się komfortem i wygodą, jaki zapewnia.

Namiot samochodowy dachowy to również pewność, że wszędzie gdzie będziesz, znajdziesz odpowiedni warunki do spania. Z tym produktem nie musisz się już martwić o kamienie czy błoto zalegające na ziemi – w końcu swój nocleg rozłożysz z dala od nich. I z dala od ciekawskich zwierząt, które w nocy mogłyby odwiedzić Twój camping.

Sama konstrukcja namiotu jest o wiele stabilniejsza w porównaniu do tradycyjnych namiotów. W  zestawie wraz z produktem otrzymujesz również praktyczną składaną drabinkę, która ułatwi Ci wejście do niego.

W podróży  szukamy ucieczki od zbędnych obowiązków, chcąc w pełni skupić się na czasie wolnym. Dzięki temu, że namiot dachowy rozkładasz bardzo szybko (około 5-10 minut), możesz zapomnieć o poświęcaniu sporej ilości czasu na zapewnienie odpowiedniego noclegu. Równie szybko go złożysz i ruszysz w dalszą drogę.

Praktyczny namiot na camping

Zalety namiotu dachowego

Namiot dachowy to nie tylko miejsce do spania podczas podróży. Decydując się na tę formę noclegu dodatkowo zyskujesz:

  • Świetna zabawa. Jesteś panem własnego losu – Śpisz gdzie chcesz, a trasę wyznaczasz w oparciu o swoje preferencje, a nie dostępność pól namiotowych.
  • Jesteś wyżej = widzisz więcej. To atut, który docenia się najbardziej, gdy śpisz na łonie natury.
  • Łatwość i szybkość montażu. Postawienie namiotu trwa zaledwie kilka minut. Resztę zaoszczędzonego czasu możesz śmiało spędzić na eksplorowaniu okolicy.
  • Zarówno spania, jak i przemieszczania się. Namiot wyposażony jest zwykle w piankowy materac, co zapewnia komfort podczas snu. A składając go po nocy nie musisz opróżniać go z pościeli – zmieści się wewnątrz konstrukcji.
  • Czystość. Nie śpisz na ziemi i nie brudzisz namiotu.
  • Trwałość. Namiot dachowy to namiot na każdą pogodę – nie straszne Ci deszcz, wiatr czy niska temperatura.

Zalety namiotu dachowego

Jak i gdzie zamontować namiot dachowy?

Namiot dachowy możesz zamontować na bagażniku dachowym swojego samochodu (tzw. relingi). Większość modeli pasuje zarówno do aut osobowych, jak również SUV-ów czy aut dostawczych.  Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje auto daje Ci taką możliwość, przed zakupem koniecznie zapoznaj się z opisem wybranego przez Ciebie modelu.

Namiot dachowy montujesz raz. Po tym czasie podczas podróży będziesz potrzebować jedynie kilku minut na rozstawienie lub złożenie zamontowanej konstrukcji. Jak zamontować namiot dachowy? Umieść go na belkach poprzecznych, na środku swojego samochodu, kolejno postępuj zgodnie z wytycznymi opisanymi w instrukcji obsługi: zamontuj wsporniki mocujące i przytwierdź namiot do wsporników.

Po zamontowaniu konstrukcji, podczas podróży nie zostanie Ci wiele do zrobienia. Namiot dachowy swoim wyglądem przypomina sporych rozmiarów walizkę – rozkładasz go otwierając pokrywę. Po tym rozkładasz drabinę i miejsce do spania masz już gotowe.  

Jak zamontować namiot dachowy

Najlepszy namiot dachowy – Dutch Mountains

Holendrzy to naród, który słynie z zamiłowania do campingów i obcowania z naturą. Z tej pasji powstała wyjątkowa marka, która tworzy jedne z najpopularniejszych namiotów dachowych na rynku – Dutch Mountains. Ich namioty samochodowe słyną z praktyczności, funkcjonalności i komfortu, który zapewniają. Wszystkie produkty tworzone są z trwałych, odpornych na ciężkie warunki atmosferyczne materiałów.

Namioty dachowe Dutch Mountains dostępne są w różnych wersjach: namioty dwu i czteroosobowe. Marka dodatkowo oferuje aneksy do namiotów, ścianki boczne czy markizy, dzięki czemu możesz stworzyć wygodną przestrzeń zarówno do spania, jak i do spędzania wolnego czasu – z dala od ostrego słońca, wiatru czy deszczu. 

Namiot dachowy Dutch Mountains

Czas na przygodę!

Namioty dachowe stanowią nowy, wyższy pozom biwakowania. To doskonała alternatywa dla klasycznych namiotów – trwalsza, bezpieczniejsza i bardziej praktyczna. Dzięki nim Twój samochód w jedną chwilę zmieni się w wygodny kamper, którym dojedziesz wszędzie tam, gdzie nie zmieści się duża przyczepa. Jeśli zależy Ci na komforcie podróżowania i spania – w pojedynkę lub z bliskimi – samochodowe namioty dachowe to produkt idealny dla Ciebie.