Schwinn ic8 recenzja

Jeśli szukasz dobrego roweru spinningowego do treningu w domu w budżecie do 4000 zł z bluetooth i oporem magnetycznym wybór jest ograniczony, ale jest kilka maszyn na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest rower spinningowy IC8 od Schwinn – jeden z najlepszych rowerów do ćwiczeń w tej półce cenowej. Niedawno maszyna zmieniła swoją nazwę z IC8 na 800IC – wiele ofert tego roweru funkcjonuje więc w obu nazwach dla wygody użytkownika.

Schwinn ic8 rower spinningowy

Schwinn IC8 – parametry

IC8 to jeden z lepszych urządzeń w cenie do 4000 zł. Posiada sporo przydatnych funkcji, które wpływają na komfort ćwiczeń i ich intensywność. Najważniejsze parametry urządzenia to:

 • Wyświetlacz: LCD, na którym możesz śledzić czas, prędkość, dystans, kalorie, liczbę obrotów na minutę
 • Regulacja oporu: za pomocą gałki umieszczonej na ramie
 • Napęd: paskowy
 • Aplikacje: Zwift, Explore the World, Peloton
 • Wymiary: 124 x 54 x 132 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Siodełko: regulowane w pionie i w poziomie
 • Pedały: dwustronne – regulowany pasek + SPD

Dobry rower spinningowy do domu - parametry

 • Uchwyty kierownicy: wyprofilowane z możliwością regulacji kąta
 • Szerokość kierownicy: 47 cm
 • Długość kierownicy: 33 cm
 • Odległość między kierownicą a siodełkiem: 70 - 85 cm
 • Odległość między siodełkiem a pedałami: 75 - 95 cm
 • Dodatkowe wyposażenie: kółka transportowe, uchwyt na bidon, uchwyt na akcesoria, hamulec bezpieczeństwa
 • Waga sprzętu: 48 kg
 • Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
 • Przeznaczenie: użytek domowy

Rower treningowy z SPD

IC8 – parametry techniczne w praktyce

Parametry mówią dużo, jednak nie każdy początkujący użytkownik jest w stanie na ich podstawie stwierdzić, czy konkretne urządzenie jest akurat dla niego. Dlatego postaramy się w kilku słowach opisać najważniejsze atuty Schwinn IC8, byś mógł sam ocenić, czy rower spinningowy to maszyna, która spełni Twoje oczekiwania.

Rower stacjonarny Schwinn IC8 (800IC) nie ma tzw. wolnego koła, klasyfikuje się go, jako rower spinningowy, przeznaczonej do intensywnego treningu kolarskiego. IC8 posiada magnetyczny opór, dzięki któremu maszyna jest niezwykle cicha. Rower przeznaczony jest do użytku domowego, możesz wykonać na nim intensywny trening bez konieczności odwiedzania siłowni.

To relatywnie lekki sprzęt, na którym bezpiecznie mogą trenować osoby, które ważą maksymalnie 150 kg. Można go regulować na wysokość od 1,55 do 1,95 metra, a pozycja siedząca poniżej 1,70 metra jest bardzo sportowa. Podczas jazdy za pomocą pokrętła na ramie możesz ręcznie zmniejszać lub zwiększać poziom oporu podczas jazdy, dzięki temu IC8 sprawdza się bardzo dobrze dla tych, którzy lubią zmieniać trudność ćwiczeń i wprowadzać urozmaicenia do swojej aktywności.

Sprawdzony rower spinningowy do domu

Rower wyposażony jest w praktyczne uchwyty, dzięki którym trening jest bardzo wygodny: dwa uchwyty na butelki, dwa dodatkowe uchwyty na małe hantle (pod miejscem na bidon) i funkcjonalną tackę na akcesoria, na której możesz postawić np. swój telefon lub tablet. Jeśli posiadasz specjalistyczne buty SPD, możesz skorzystać z zatrzasków zlokalizowanych na pedałach. Możesz również obrócić je i trenować z butem włożonym w stabilne kieszenie.

Komputer treningowy jest łatwy w obsłudze i wyświetla wszystkie najważniejsze informacje podczas ćwiczeń.

 

Rower z aplikacją do ćwiczeń w domu

Rower spinningowy Schwinn IC8 można podłączyć do takich aplikacji, jak:  Explore the World, Peleton i aplikacji Zwift. Co to oznacza dla Ciebie? W skrócie – masz szanse na bardziej wydajny i urozmaicony trening.

Aplikacja Zwift

 • Aplikacja Zwift

Z Zwift możesz trenować lub ścigać się wirtualnie razem z innymi użytkownikami  lub samodzielnie. Przemierzać będziesz wirtualne trasy krainy zwanej Watopią. Przejażdżki grupowe to świetna okazja by potrenować inaczej, niż zwykle. Ze Zwiftem domowy trening może w jedną chwilę zamienić się w peleton, w którym wraz z kolarzami z całego świata wyruszysz w nieznane.

W aplikacji możesz też stworzyć własnego awatara, który wraz z kolejnym pokonanym poziomem możesz sukcesywnie ulepszać. Logując się do Zwift zaczynasz od poziomu 1 – każdy kolejny zdobywasz podczas pokonywanych kilometrów z aplikacją.

Aplikacja Explore the World

 • Aplikacja Explore the World

Explore the World ™ to szansa na zwiedzanie różnych zakątków świata podczas treningów na rowerze.  Podczas jazdy na swoim tablecie lub telefonie możesz jednocześnie obserwować przemijający krajobraz szkockich wzgórz, wziąć udział w maratonie czy przejechać się malowniczą japońską wsią.

W czasie treningu z aplikacją, na ekranie możesz też śledzić wszystkie najważniejsze parametry ćwiczeń: czas, odległość, prędkość czy szacowaną ilość spalanych kalorii.

Aplikacja Peleton

 • Aplikacja Peleton

Peloton daje możliwość odbycia wirtualnych zajęć spinningowych  z udziałem trenera. Ciekawa opcja dla tych, którym przyda się wsparcie i motywacja instruktora. Dodatkowo w ramach aplikacji możesz skorzystać z opcji dostępnych poza Twoim rowerem, takich jak zajęcia z jogi czy trening siłowy itp. Zajęcia z Peletonu są prowadzone przed doświadczonych trenerów fitness, którzy służą wsparciem i motywują w czasie całego treningu – w tym podczas zajęć na żywo.  

Opinie użytkowników

Użytkownicy, którzy mieli już okazję przejechać się na rowerze spinningowym IC8 wypowiadają się o nim pozytywnie. Mocne strony roweru spinningowego to ich zdaniem łatwy montaż, cicha praca, dobra jakość wykonania, post USB, Bluetooth, dwufunkcyjne pedały, uchwyty na bidon oraz możliwości treningu z użyciem kompatybilnych aplikacji. Wadą produktu zdaniem użytkowników jest mało przystępna instrukcja obsługi dołączona do produktu. (źródło: tutaj)

Schwinn ic8 – dla kogo?

Schwinn IC8 jest odpowiedni dla osób, które posiadają długość kroku w przedziale od 68 do 89 centymetrów. Odpowiada to wzrostowi od 1,55 do 1,85 metra. Maszyna to świetna alternatywa dla tych, którzy lubią zmęczyć się na rowerze i po sezonie nadal chcą pracować nad formą. Można wykonać na nim klasyczny trening kolarski, jak i mniej zaawansowane ćwiczenia – w zależności od potrzeb osoby ćwiczącej. Niezależnie czy chcesz ćwiczyć interwały, wykonać klasyczny trening cardio na rowerze – rower IC8 od Schwinn to sprawdzony wybór.