Wioślarz NordicTrack RW 900 – sprawdzony zakup

Ergometr wioślarski to sprzęt, na którym wykonasz najlepszy z możliwych treningów wytrzymałościowych. Podczas wiosłowania angażujesz do pracy wszystkie najważniejsze partie mięśni. Masz więc szansę skupić się na ogólnym rozwoju kondycji i wymodelowaniu sylwetki. Podczas wiosłowania nie tylko spalasz zbędne kalorie, a również pracujesz nad jędrną, wyrzeźbioną i proporcjonalną budową ciała. Jakie urządzenie najlepiej wybrać zaczynając swoją przygodę z tą aktywnością? Warto sprawdzić najlepszego wioślarza do domu od NordicTrack – model RW 900.

Wioślarz NordicTrack RW 900

NordicTrack RW 900 – parametry

Wioślarz Nordictrack ma wszystko co niezbędne by wykonać solidny trening w domowych warunkach. Urządzenie cieszy się wysokimi opiniami użytkowników, dzięki mocnej konstrukcji, łatwości obsługi i możliwości wykonywania interaktywnego treningu z iFIT, który wygodnie obejrzysz na sporej wielkości wyświetlaczu wmontowanym w maszynę.

Wioślarz NordicTrack RW 900 – dane techniczne:

 • Wyświetlacz: 22" kolorowy, dotykowy ekran
 • Dostęp do iFIT
 • Poziomy oporu:
  • Powietrzny, regulowany ręcznie przy kole zamachowym: 2-10
  • Magnetyczny, ustawiany na konsoli: 26

Nordictrack RW 900 - parametry

 • Funkcje konsoli: waty, czas, kalorie, tempo wiosłowania
 • Dodatki: głośniki, kółka transportowe
 • Wymiary wioślarza: 218 x 55 x 125 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Wymiary wioślarza złożonego: 113 x 55 x 73 cm (dł. x szer. x wys.)
 • Wymiary podstawek pod stopy: 32 x 12 cm (dł. x szer.)
 • Waga sprzętu: 48 kg
 • Maksymalna waga użytkownika: 115 kg
 • Przeznaczenie: użytek domowy

NordicTrack RW 900 – dla kogo?

Rynek fitness oferuje szeroki wybór domowych wioseł – to maszyny z różnych półek cenowych i różnej klasy, przeznaczone dla początkujących i/lub zaawansowanych użytkowników. Ergometr wioślarski RW 900 to produkt premium dobrej jakości, na którym może ćwiczyć każdy, niezależnie od początkowej kondycji. Daje to gwarancję dobrego zakupu na lata – trening nie znudzi Ci się i pozwoli skutecznie pracować nad sobą utrzymując pożądany progres. Szeroki zakres oporu podczas wiosłowania i gotowe programy treningowe o różnym poziomie trudności sprawią, że nie tylko poprawisz swoją formę, ale również nie znudzisz się treningami po dłuższym czasie użytkowania.

RW 900 to najlepsza maszyna do ćwiczeń dla tych, którzy nie mieli wcześniej okazji wykonywać treningu na wioślarzu. Ergometr wioślarski jest kompatybilny z interaktywną platformą treningową do ćwiczeń w domu – iFIT. Dzięki temu możesz ćwiczyć korzystając z setek gotowych treningów prowadzonych przez instruktorów fitness z całego świata. Zaawansowani użytkownicy też nie będą się nudzić – RW 900 pozwala na mocny i zróżnicowany trening w domu.

Interaktywny trening z iFIT na Nordictrack RW 900

Interaktywne wrażenia podczas wiosłowania? Korzystając z obszernej biblioteki iFIT masz szansę pływać wirtualnie po najróżniejszych akwenach na ziemi. Ćwicząc z dużym wyświetlaczem przed sobą, na którym obejrzysz różne lokalizacje można zapomnieć, że nadal trenuje się w domu.

Trening z trenerem. Wszystko dzięki możliwości połączenia sprzętu z interaktywną platformą iFIT. Z wiosłami NordicTrack możesz korzystać z tysięcy treningów wideo prowadzonych przez doświadczonych instruktorów fitness z całego świata. Jeśli uczysz się podstaw – dopilnują Twojej techniki, jeśli jesteś zaprawiony w boju – dadzą Ci niezły wycisk!

Skuteczna motywacja. Trener nie tylko dba o poprawne przeprowadzenie treningu. Wciąż zachęca  Cię, byś nie rezygnował i dawał z siebie wszystko podczas ćwiczeń. Wielu z nas największy problem ma właśnie ze zmotywowaniem się do systematycznej wzmożonej aktywności. Ćwicząc na RW 900 z iFIT nie musisz się o to martwić.

Gotowe programy treningowe. Odpalasz urządzenie, łączysz się z iFIT i uruchamiasz bibliotekę. Co w niej znajdziesz? Wszystko! Ćwiczenia dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych, pojedyncze aktywności oraz serie treningów... Nie bez powodu wspomnieliśmy, że na wioślarzu do domu od NordicTrack może ćwiczyć każdy!

Treningi z Google Maps. Jeśli znudzi Ci się wiosłowanie po rzekach i jeziorach, zawsze możesz „przepłynąć się” w ulubione miejsca lub takie, które zawsze chciałeś odwiedzić. iFIT współpracuje z Google Maps. Dzięki temu możesz samodzielnie stworzyć trasę, którą podczas treningu obejrzysz na ekranie (w widoku mapy lub w formie zmieniających się zdjęć Google Street View). Wybierasz się w podróż i chcesz poznać okolicę przed przyjazdem? Albo dawno nie odwiedzałeś domu rodzinnego? Cóż… Zawsze masz iFIT.

Wioślarz z aplikacją

Wiosłowanie i nie tylko. Posiadając dostęp do iFIT (dostęp w pełnej wersji iFIT Premium wymaga posiadania odpłatnego, aktywnego członkostwa), skorzystasz z różnego rodzaju treningów, które oferuje platforma - ćwicząc również poza zakupionym sprzętem (joga, medytacja, ćwiczenia siłowe itp.). W ramach sprzętu, oprócz ćwiczeń w terenie możesz również skorzystać z treningów w studio – w formie wideo oraz zajęć prowadzonych na żywo.

Najlepszy wioślarz do domu

Wygoda i funkcjonalność. Nie zapomnijmy o podstawach, dzięki którym trening może być poprawnie i bezpiecznie wykonany, a bez których wszystkie dodatkowe atuty tracą na znaczeniu. Wioślarz Nordictrack to nie tylko rozrywka czy motywacja. To również wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. Posiada szerokie podesty pod nogi oraz wygodne i profilowane siedzisko zapewniające stabilność. Możesz dopasować wysokość wyświetlacza do swojego wzrostu za pomocą pokrętła z tyłu monitora, a po zakończonych ćwiczeniach możesz go złożyć i przechowywać na mniejszych powierzchniach.

Wygodny trening na odchudzanie

Jak trenować na wioślarzu

Trening na ergometrze wioślarskim jest bardzo prosty. Podczas aktywności odtwarzasz ruchy, które wykonywałbyś faktycznie wiosłując na wodzie – stopy mocujesz na podestach, w dłonie chwytasz drążek do wiosłowania. Stopy pozostają unieruchomione, co daje Ci stabilność podczas ruchu wiosłami:

 1. Na początku zaczynamy od ruchu nóg – odpychasz się odchodząc od swoich stóp.
 2. W momencie, kiedy kolana znajdą się na wysokości dłoni trzymających drążek, rozpoczynasz kolejny ruch – pochylasz plecy i ściągasz ręce z drążkiem do piersi.
 3. Wracając do pozycji pierwotnej najpierw prostujesz ręce z drążkiem, gdy wrócą do wysokości kolan, dojeżdżasz ciałem do stóp.

Tak wykonana sekwencja na wioślarzu do ćwiczeń w domu pozwoli Ci na najefektywniejsze wykorzystanie potencjału Twojego treningu.

Pierwsze treningi na wioślarzu to czas, który powinieneś poświęcić na opanowanie poprawnej techniki ćwiczeń. Gdy wejdzie Ci ona w krew, możesz śmiało rozpocząć skuteczne i efektywne ćwiczenia z wiosłami domowymi.