Trening aerobowy w domu: w jaki sprzęt warto zainwestować?
Trening aerobowy stał się jednym z najpopularniejszych programów treningowych, a wielu z nas stara się systematycznie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Trening aerobowy to atrakcyjna forma pracy nad swą formą oraz sylwetką. Czy osoby, które chcą osiągać dobre rezultaty, muszą stać się stałymi klientami siłowni?

Bieżnia treningowa

Ten sprzęt to podstawa w większości klubów fitness, trudno też wyobrazić sobie współczesną siłownię bez tego urządzenia. Bieżnia treningowa coraz częściej pojawia się w naszych domowych siłowniach. Chętnie stawiają na nią kobiety, gdyż trening na bieżni to świetny sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami. Jakie ćwiczenia możemy na niej wykonywać? Spacer, marsz, szybki bieg – oto propozycje dla tych, którzy mają zamiar trenować na bieżni.

Rower stacjonarny

Rower stacjonarny+ to kolejny sprzęt, w który z myślą o swej formie warto zainwestować. Wiadomo, że trening na rowerze to doskonała propozycja dla osób chcących utrzymać zgrabną sylwetkę oraz wzmacniać swą kondycję. Ćwiczenia na rowerach treningowych są polecane wszystkim, bez względu na płeć i wiek. Mogą one stać się dobrą alternatywą dla tych, którzy kochają rowerowe wycieczki i którzy boją się, że w okresie zimowym stracą swą dobrą formę.

Steper i trenażer eliptyczny

Dla tych, którzy chcą poćwiczyć maszerowanie, a nie mają odpowiedniej ilości gotówki na bieżnię, ciekawą alternatywą może się okazać steper. Można na nim oczywiście ćwiczyć również w chwili, gdy ma się do dyspozycji bieżnię treningową. Ten sprzęt, choć pozwala na wykonywanie tak podobnych z pozoru ćwiczeń, znacznie się różni między sobą. Steper pozwala na poruszanie się w górę i w dół, przy czym siłę oporu każdy może ustawić zgodnie ze swymi potrzebami. Innym urządzeniem, bardzo podobnym do stepera, jest trenażer eliptyczny. Jak wygląda trening na takim urządzeniu? Podobnie jak na steperze, z tym że ruch pedałów nie jest tu ograniczony tu ruchów: góra – dół. Gdy staje się na pedałach, wykonują one ruch po okręgu, co z kolei staje się przyczyną porównywania takiego sprzętu do pozbawionych siodełek rowerów treningowych.

Popularne symulatory

Nie brak dyscyplin, których uprawianie wymaga zarówno opanowania pewnych umiejętności, jak i wyposażenia się w niezbędny sprzęt. Jazda na nartach czy wioślarstwo – niestety, na taki trening nie każdy może sobie pozwolić. Nic więc dziwnego, że symulatory wiosłowania i biegu na nartach mają tak wielkie powodzenie. Sprzęt ten znajduje się w niemal wszystkich siłowniach, coraz częściej pojawia się również w tych domach, w których można sobie pozwolić na urządzenie salki do ćwiczeń.

Trening we własnym domu?

Dziś to możliwe. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sprzęt i znaleźć odpowiednią ilość miejsca na jego rozstawienie, by móc cieszyć się ćwiczeniem we własnej, domowej siłowni. A ponieważ sprzęty do treningu aerobowego mają coraz mniejsze wymiary, zmniejszają się nasze problemy związane z urządzaniem domowego kącika do ćwiczeń.