Zbuduj swoją wytrzymałość na bieżni elektrycznej
Większość osób decydujących się na trening cardio pragnie zwiększyć wytrzymałość i wydolność swojego organizmu. Łatwo jest po prostu zacząć biegać i biec aż do wyczerpania sił. Są jednak bezpieczniejsze i skuteczniejsze sposoby zwiększenia swojej wytrzymałości.

Chcąc podnosić ciężary, nie będziesz próbował od razu wycisnąć sztangi ważącej 150 kg. Konieczne będzie zbudowanie swojej siły kawałek po kawałku poprzez stopniowe dodawanie ciężaru. Pozwoli to na rozwinięcie i wzrost mięśni, a także stopniowe zwiększenie siły. Ta sama koncepcja może być zastosowana do biegania. Poszerzanie treningu biegowego po trochu i z treningu na trening będzie widoczna poprawa wyników.

Wytrzymałość jest bardzo ważna dla zdrowia ogólnego układu krążenia. Bardzo trudno jest ją poprawić, jednak od tego mamy właśnie bieżnie elektryczne. Niezależnie do jakiej siłowni się udasz, w praktycznie każdej z nich pierwszym urządzeniem jakie rzuci Ci się w oczy będzie bieżnia elektryczna. W większości siłowni stoi ich cały rząd. Dostęp do niej nie powinien być utrudniony, raczej w każdej siłowni znajdziesz choć jedno wolne urządzenie, na którym będziesz mógł poprawiać swoje wyniki wydolnościowe. Oczywiście istnieje również możliwość zakupienia bieżni domowej. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas, czy chociażby comiesięczne wydatki związane z opłaceniem wejściówki na siłownię.

Dla kogoś kto nigdy nie miał dużego doświadczenia z ćwiczeniami cardio, dobrym punktem wyjścia jest skupienie się na cyklach treningowych. Dla przykładu proponujemy zacząć od truchtu przez minutę, następnie przejście do dwudziestu - trzydziestu sekund sprintu, by ponownie wrócić do truchtu. Cykl ten należy powtarzać począwszy od joggingu. Celem jest zwiększenie liczby cykli z każdym treningiem. Jest to skuteczny i efektywny sposób, by budować swoją wytrzymałość.