Jak ćwiczyć na bieżni?
By prawidłowo przeprowadzić trening biegowy z wykorzystaniem bieżni elektrycznej należy pamiętać o poprawnym planie treningowym. W celu uniknięcia niechcianych kontuzji, a także zwiększenia efektywności treningu, przez kilka pierwszych minut powinno przeprowadzić się rozgrzewkę. Najlepszym sposobem jest trucht w wolnym tempie.

Zacznijmy bieg

Po kilku minutach rozgrzewki należy przyspieszyć do około 12 km/h. Przy takiej prędkości spróbuj biec przez 1,5 minuty, po czym zwolnik o połowę i przez kolejne 1,5 minuty uspokój swój oddech. Taki cylk wykonaj 3 razy. Po tym etapie możesz przejść do kolejnego poziomu poprzez zwiększenie prędkości do maksimum swoich możliwości. Pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa biegu na bieżni. Przy ustawionej przez siebie prędkości postaraj się biec przez minutę. Następnie zmniejsz prędkość do około 7 km/h i ureguluj oddech. Cykl ten powtórz 3 razy.

Cool Down, rozluźnij się

Na zakończenie ostatie dwie minuty treningu wykorzystaj na rozluźnienie, truchtając w tempie początkowym. Ta operacja ma za zadanie stopniowe przywrócenie równowagi w organiźmie. W przyszłości proponujemy zwiększyć długość poszczególnych etapów. Wydłużenie okresów maksymalnego wysiłku pozwoli spalić więcej kalorii i zwiększy wydolnośc organizmu. Zobacz naszą kolekcje bieżni, klikając tutaj