Bowflex VeloCore 22i

Szukasz innowacyjnego urządzenia do swojej domowej siłowni? Lubisz jazdę na rowerze, ale kapryśna pogoda uniemożliwia Ci pełną satysfakcję w tym zakresie? Rower spinningowy Bowflex Velocore 22i umożliwia użytkownikom przechylanie się z boku na bok podczas jazdy, co wymaga od użytkownika większej siły i równowagi podczas treningu kolarskiego w warunkach domowych. Myślisz, że jesteś gotowy na nowe treningowe wyzwanie? Zobacz co przygotowali dla Ciebie projektanci Bowflex w nowym rowerze Velocore 22i.

Recenzja roweru treningowego Bowflex Velocore 22i

Nowy rower spinningowy Velocore marki Bowflex posiada duży, kolorowy ekran dotykowy i odchylaną na bok ramę, dzięki czemu użytkownicy stają przed większym wyzwaniem i cieszą się realistycznymi wrażeniami podczas jazdy. Czy pochylający się na boki rower może odtworzyć wyzwanie równowagi podczas jazdy na świeżym powietrzu? Na pewno jest to ciekawa koncepcja. Włączając funkcję pochylania, użytkownicy mogą aktywizować zewnętrzne mięśnie skośne i angażować mięśnie rdzenia w większym stopniu, niż byłoby to wymagane na standardowym rowerze stacjonarnym.

Bowflex Velocore 22i posiada unikalną koncepcję, która ma na celu aktywację większej części kręgosłupa podczas jazdy. Rama roweru blokuje się i odblokowuje, dzięki czemu możesz przechylać się i pochylać na każdą stronę. W momencie pochylenia użytkownik zmuszony jest do większej aktywizacji mięśni brzucha. Innowacja ta jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem i bez dwóch zdań nowy rower od Bowflex z marszu staje na czele najbardziej innowacyjnych produktów wśród sprzętów wyposażenia domowej siłowni.

Mimo nieszablonowej konstrukcji rower Bowflex Velocore 22i pozwala na trening również masywniejszym użytkownikom. Stalowa rama jest solidna i pozwala na stabilną jazdę, nawet podczas pochylania się użytkowników o masie ciała prawie 150 kg. To zdecydowany plus tego urządzenia. Początkowo użytkownicy korzystający z funkcji pochylenia mogą mieć obawy odnośnie braku równowagi, jednak z każdym treningiem pewność treningu będzie wzrastać.

Dostosuj dla idealnego komfortu

Wewnętrzną część roweru (układ napędowy, pedały, siodełko i kierownicę) można odblokować, aby przechylać się na boki. Można, ale nie trzeba. Jeżeli jeden z Twoich domowników nie będzie zainteresowany tego typu treningiem, bez problemów będzie mógł skorzystać z roweru podczas klasycznego treningu, jak na standardowym rowerze spinningowym. Rama roweru jest stabilnie osadzona na podłożu, a mechanizm zawiasowy umożliwia przesuwanie siodełka, pedałów i układu napędowego z boku na bok. Ekran dotykowy podczas treningu pozostaje nieruchomy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, rama Bowflex Velocore nie pochyla się. Ponadto stała pozycja konsoli zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawrotów głowy i ewentualnych drgań ekranu.

Mniej stacjonarny, bardziej rowerowy

Rower treningowy Bowflex Velocore 22i został zaprojektowany tak, by umożliwić zarówno tryb z opcją pochylenia, jak i tryb zablokowany. W trybie pochylania wewnętrzna blokada odłącza się od ramy, dzięki czemu użytkownik może pochylać się z boku na bok.

Posiadanie zarówno pochylonej, jak i nie pochylonej opcji pozwala różnym rowerzystom dostosować swoje wrażenia do własnych potrzeb. Użytkownicy, którzy nie chcą się pochylać, mają możliwość jazdy tak, jak na zwykłym rowerze spinningowym. Dla tych, którzy chcą większego wyzwania i bardziej realistycznego wrażenia podczas jazdy, tryb pochylania otwiera te opcje.

Rower Bowflex Velocore 22i ma hybrydowe pedały z klipsem SPD z jednej strony i standardowym, płaskim pedałem z drugiej. Dzięki temu rowerzyści, którzy już posiadają lub preferują buty rowerowe SPD, mogą z nich korzystać – lub możesz jeździć w dowolnym bucie, używając płaskiej strony pedału.

Kompaktowy rozmiar

Całkowity wymiar roweru Bowflex Velocore to 152 cm długości, 61 cm szerokości i wysokość 140,5 cm. Jest to mniej więcej tyle samo długości, co w przypadku roweru Nordictrack s22i, więc rower w zasadzie nie zajmuje dużo więcej miejsca mimo swojej dodatkowej funkcjonalności. Rower ma taką samą szerokość jak inne rowery spinningowe. W przypadku Bowflex Velocore musisz pamiętać, by po obu stronach roweru pozostawić wolną przestrzeń, aby umożliwić funkcję pochylania.

Reguluj opór na 100 sposobów

Bowflex Velocore 22i do zmiany obciążenia wykorzystuje pokrętło oporu, które preferowane jest przez wielu użytkowników rowerów treningowych. Dla ułatwienia dostępu, pokrętło zostało umieszczone na górnej części ramy. Bowflex Velocore jest cichym rowerem z oporem magnetyczny. Tego typu rozwiązanie nie wymaga żadnego kontaktu ani tarcia, dzięki czemu praca urządzenia jest naprawdę cicha i nie wymaga dodatkowej konserwacji.

Otrzymujesz również 100 poziomów oporu, co ma tutaj zdecydowanie duży sens. Dla ułatwienia oszacowania poziomu oporu wprowadzono zależność. że poziom 25 to 25% oporu, a poziom 50 to 50% itd. Prościej się nie dało.

Dodatkowe wyposażenie

Bowflex Velocore 22i posiada wbudowane w ekran głośniki Bluetooth. Znajdują się one tuż pod ekranem i są skierowane do przodu. Tower daje także możliwość połączenia się za pomocą słuchawek bezprzewodowych.

Tuż przed ekranem znajduje się półka na tablet, na której w razie potrzeby można umieścić telefon lub tablet. Będzie to trochę blokować ekran, więc musisz mieć tego świadomość. Ponieważ rower przesuwa się z boku na bok, a ekran przechyla się do przodu i do tyłu, tablet może nie być tutaj do końca stabilny. Wewnątrz kierownicy znajduje się również mała kieszeń na telefon.

Po obu stronach kolumny kierownicy znajdują się dwa uchwyty na napoje. Przeznaczone są do wspierania plastikowych bidonów lub niewielkich butelek. Jest to ważna funkcja bezpieczeństwa na rowerze, ponieważ sięganie podczas treningu po butelki z wodą usytuowane na podłodze lub okolicznych meblach nie jest dobrym pomysłem. Nawet jeśli ćwiczysz w domu, posiadanie butelki z wodą w pobliżu i w bezpiecznym zasięgu jest cenne.

Velocore dostarczany jest wraz z hantelkami, których użytkownik może używać podczas treningów bez pochylenia. Ciężarki znajdują się na nieruchomym ramieniu podtrzymującym ekran dotykowy. Są one wliczone w cenę roweru.

Jeśli subskrybujesz aplikację Bowflex JRNY, możesz użyć wbudowanego, naprawdę dużego ekranu dotykowego Velocore, aby uzyskać dostęp do takich aplikacji jak Netflix, Amazon Prime, Disney+ lub Hulu.

Podsumowanie

Rower Bowflex Velocore jest równie funkcjonalny, gdy funkcja pochylenia jest zablokowana lub włączona. Jeśli wybierzesz opcję zablokowaną, aby ograniczyć przechylanie, uzyskasz świetną jazdę na stabilnym rowerze. Jeśli zdecydujesz się na wariant odblokowany, pozwalający na pochylenie, uzyskasz bardziej realistyczne wrażenia z jazdy.

Funkcja pochylenia to tylko mechanizm zwalniający, który pozwala ramie delikatnie kołysać się z boku na bok. Nie generuje żadnego hałasu. To naprawdę innowacyjna konstrukcja, która sprawia, że rower jest funkcjonalny, ale także bardzo rozrywkowy.

BowflexCardioRower spinningowy