Jak poprawić nastrój poprzez ćwiczenia?

Są takie dni w życiu każdego z nas, że nie masz na nic ochoty, że jesteś w złym nastroju, drażliwy, smutny lub przygnębiony, a jedyne co chcesz to pozostać w domu bez widzenia kogokolwiek. Jest to całkowicie normalne i zdarza się najlepszym. Lecz jeśli chcesz położyć kres temu ciężkiemu nastrojowi, który psuje ci dobry dzień, idealnym rozwiązaniem jest po prostu aktywność fizyczna.

Zajęcia sportowe pomagają zwalczać depresję, lęk i stres oraz zwiększają temperaturę ciała, co powoduje lepszą wentylację mózgu. Oto jak pozostać w dobrym nastroju i być szczęśliwszym po prostu ćwicząc.

Ćwiczenia i mózg

Wpływ aktywności fizycznej na nasz mózg jest tematem wielu badań naukowych. Naukowcy, którzy poważnie przyjrzeli się temu problemowi dowodzą, że każda forma ćwiczeń, nawet krótki spacer, ma właściwości zmiany nastroju.

Według naukowców 15-to minutowy trening, może zmienić poziom neuroprzekaźników w korze mózgowej, prowadząc do zwiększenia dopaminy, serotoniny i endorfin, hormonów związanych z dobrym nastrojem i leczeniem bólu. Te neuroprzekaźniki są naturalnym opiatem mózgu. Dodaj ćwiczenia do swojego życia, a twój mózg prawie automatycznie aktywuje te substancje chemiczne związane z pozytywnymi emocjami. Ćwiczenia to jedna z najprostszych sztuczek regulujących nastrój. Kiedy już wiesz, jak bardzo jest to skuteczne to pozostaje jedynie znaleźć optymalne rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada i sprawi, że aktywność fizyczna będzie dla Ciebie przyjemna.

W codziennym życiu i codziennych czynnościach zawsze możesz znaleźć czas na ćwiczenia i tym samym poprawić sobie nastrój, bez względu na porę roku oraz bez konieczności wychodzenia na siłownię. Możesz ćwiczyć w domowym zaciszu korzystając z najwyższej jakości sprzętu sportowego, dostosowanego do Twoich preferencji. Twoje ciało i mózg będą ci wdzięczne.

Cardio

Trening cardio to angielski termin, który oznacza trening serca. Ćwiczenia cardio, takie jak bieganie, jogging i jazda na rowerze, powinny być częścią twojej rutyny, ponieważ te dyscypliny poprawiają nastrój i pomagają zwalczać depresję lub lęk.

Trening Cardio – 6 Najlepszych  maszyn

BIEŻNIA

Bieżnia jest zawsze najlepszym wyborem. W przeciwieństwie do innych urządzeń cardio, bieżnia pozwala poruszać ciałem w najbardziej naturalny sposób.

Bardzo łatwo dla poczatkujących -  naciśnij Start i ruszaj w drogę! To takie proste! Wszystko, co musisz zrobić, to dostosować prędkość i nachylenie .

 

SCHODY

To maszyna symulująca niekończące wspinanie się po schodach. Pomaga    ujędrnić nogi, pośladki i spalić kalorie.

 

WIOŚLARZ

Wioślarz jest najbardziej kompletnym urządzeniem do fitnessu wśród innych sprzętów sportowych, ponieważ ćwicząc na nim angażujesz aż ponad 85 % mięśni. Podczas ćwiczeń imitujesz prawdziwy ruch wiosłowania na wodzie i używasz to treningu wszystkich części ciała:

  • ramiona
  • klatka piersiowa 
  • brzuch
  • grzbiet
  • nogi

Wioślarz ma najlepszy stosunek wykonywanego treningu do spalonych kalorii, wśród innych sprzętów fitness.

 

ROWER DO SPINNINGU

Rower  jest  jednym z ulubionych urządzeń do odchudzania w fitness. Idealny dla profesjonalnych rowerzystów i dla osób, które po prostu chcą uzyskać formę, jest bardzo wygodny i może być używany w każdych warunkach pogodowych.

 

TRENAŻER ELIPTYCZNY

To wielofunkcyjny sprzęt do intensywnych i zróżnicowanych treningów. Łączy w sobie ruchy bieżni, maszyny eliptycznej i steppera. To 3 maszyny w 1

 

ROWER POZIOMY

Rower poziomy to urządzenie, które nie angażuje tułowia, pośladków ani żadnej górnej części ciała, po prostu porusza nogami. 

CardioĆwiczenia w domuTrening